Warning: Trying to access array offset on true in /data01/virt81044/domeenid/www.tammsaarehambakliinik.ee/htdocs/wp-content/themes/regina-pro2/includes/framework/options/class.macho-post-type.php on line 297

Warning: Trying to access array offset on true in /data01/virt81044/domeenid/www.tammsaarehambakliinik.ee/htdocs/wp-content/themes/regina-pro2/includes/framework/options/class.macho-post-type.php on line 297
ESTEETILINE HAMBARAVI – Tammsaare Hambakliinik OÜ

Hambakaunistused

HAMBAKAUNISTUSED on tillukesed kullast, hõbedast ja/või vääriskividest kujukesed, mis liimitakse hambale ilma hambaemaili kahjustamata. Kaunistus on umbes 0,5 mm paksune, laius-pikkus varieeruvad (~2-3 mm). Kuna hambakaunistus on suhteliselt õhuke, harjub sellega üsna kiiresti. Saadaolevate kujukeste valikusse kuuluvad näiteks kullast südamed, taevatähed, delfiinid jne. Hambakaunistusi on nii väärismetallist, ainult kivikesena kui ka väärismetallkujuke koos kiviga. Hind sõltub sellest, kui palju on kujukeses väärismetalli ja kui väärtuslik on kivike.

Paigaldamise eel töödeldakse hamba pind happega ja seejärel kinnitatakse hambakaunistus spetsiaalse voolava täidismaterjaliga hambale. Täidismaterjal kõvastatakse lambi abil ja kogu protseduur võtab aega umbes 15 minutit ja on täiesti valutu. Kui tekib soov hiljem kaunistus eemaldada, siis kulub hambaarsti juures vaid 15 minutit. Hambakaunistus eemaldatakse hamba pinnalt spetsiaalsete lihvimispuuride ja poleerimisketastega. Hamba pind on ka pärast kaunistuse eemaldamist sile ja vigastusteta.

Teoreetiliselt peaks korralikult paigaldatud ja hooldatud hambakaunistus hambal püsima aastaid, kuid ettevaatamatu tegutsemine (nt. kõva toidu närimine, traumad jmt.) võivad selle liiga vara lahti murda. Kui hambakaunistuse tagumine pind on rikkumata ja vana kaunistus on kenasti korras, siis saab selle soovi korral enamasti tagasi liimida.

Air-Flow pärlipesu ehk soodapesu

Soodapesu ehk pärlipesu on hambakatu ja pigmendi eemaldamine, hammaste poleerimine, hamba pindade ning igemetaskute töötlemine soodapritsiga.

Nikotiinist, teest, kohvist, punasest veinist ja teistest toidupigmentidest tingitud hammaste tumenenud pindu saab edukalt puhastada AIR-N-GO õhkpoleerijaga.

Õhkpoleerijast surve all väljapaiskuv segu, mis koosneb õhust, veest ja ülipeenest spetsiaalsest puudrist puhastab ideaalselt hamba pinnad ja igemetaskud. Ülipeenike ümaratest osakestest naatriumkarbonaat puuder ei kahjusta hambaemaili ja puhastab hambapindu õrnalt, kuid efektiivselt.

Õhkpoleerijast väljapaiskuv juga ulatub isegi peidus olevatele hammaste vahelistele pindadele ja igemetaskutesse. Igemetaskute süvapuhastuseks on kasutusel spetsiaalne, eriti peenike ja õrn glütsiini sisaldav puuder.

Soodapesu annab teile tagasi kauni naeratuse. Hambad saavad ühtlaselt säravaks. Nende algne läige taastub ja hambad on bakterite ning katu tekkimise vastu paremini kaitstud. Sellega saate pikaajalise kaitse kaariese ja parodontiidi vastu.

  • Laminaadid on hamba peale kinnitatavad portselankatted
  • Laminaadid paigaldatakse tervetele või korralikult ravitud hammastele. Laminaate soovitakse üldjuhul siis, kui ei olda enda hammaste pikkuse, värvi või kujuga rahul. 
  • Tavaliselt tehakse laminaadid esihammastele, laminaatidega saab hammastele kuni 5mm pikkust juurde anda. Laminaadiga saab parandada hamba värvi ja kuju.
  • Hamba normaalse paksuse säilitamiseks tuleb hamba külgi lihvida. Täiskeraamiline laminaat on loomuliku hamba väljanägemise ja vastupidavusega, neid on lihtne suus hooldada. Täiskeraamilisele pinnale ei kinnitu parkained, nende värvi ei muuda kohv, punane vein jne.

Hammaste valgendamine

Hammaste kauni valge värvuse muutuse põhjuseid võib olla erinevaid: geneetiline soodumus, vanusest tingitud muutused organismis, toidus ja joogivees sisalduvad ained, liigne tubaka, tee ja kohvi tarbimine jpm.

Tihtipeale ei piisa kodukasutamiseks mõeldud vahenditest, et hammaste valget värvust taastada ning siinkohal tulevad appi spetsialistid ning professionaalne hammaste valgendamine.

×

Make an appointment and we’ll contact you.