Implantaat on metallist kruvi, mis paigaldatakse lõualuusse ja toimib seal tehisjuurena. Implantaadi peale on võimalik kinnitada erinevaid proteese. Implantaat on luud säästev ja ei kahjusta kõrvalhambaid. 

Implantaatid sobivad puuduvate hammaste asendamiseks enamikule patsientidest; vastunäidustuseks on mõned vereloomehaigused, kuid ka kiiritusravi järgselt ei ole soovitav ette võtta implantaadi paigaldamist. Soovitatav on loobuda suitsetamisest.

Hambaimplantaate ehk titaanist tehisjuuri kasutatakse üksikute hammaste asendamiseks ning pikemate sildade toetamiseks  Implantaadi abil hamba asendamine on kõige kaasaegsem ja loomulikum hamba taastamise viis, samuti peab implantaat võrreldes näiteks sildproteesidega kaua vastu.

Implantaatide paigaldamine ja nendele hambaproteeside asetamine on võrreldes tavaproteeside valmistamisega pikema ajalisem  protsess, mille üldistades võiks jagada järgmistesse etappidesse:
1. visiit: konsultatsioon: patsiendi soovide selgitamine, panoraamröntgeni , 3D röntgeni analüüs, hammaskonna ja suuõõne seisundi kontroll.
2. visiit: implantaadi asetamine lõualuusse kirurgilise operatiooni käigus kohaliku tuimastuse all.
3. visiit: õmblusniitide eemaldamine, vajadusel ajutise proteesi paigaldamine.
Järgneb 2-6 kuuline implantaadi luustumise periood.
4. visiit: jäljendi võtmine proteesitöödeks.
5. visiit: proteesitöö proov.
6. visiit: proteesitöö asetamine suhu. 

×

Make an appointment and we’ll contact you.