Warning: Trying to access array offset on true in /data01/virt81044/domeenid/www.tammsaarehambakliinik.ee/htdocs/wp-content/themes/regina-pro2/includes/framework/options/class.macho-post-type.php on line 297

Warning: Trying to access array offset on true in /data01/virt81044/domeenid/www.tammsaarehambakliinik.ee/htdocs/wp-content/themes/regina-pro2/includes/framework/options/class.macho-post-type.php on line 297
SUUHÜGIEENI PROTSEDUURID – Tammsaare Hambakliinik OÜ

Hambakivi eemaldamine

Hambakatt koguneb hammaste pindadele, kust seda pole olnud võimalik või pole osatud hambaharjaga eemaldada. Hambakatt hakkab igemetasku vedelikuga koostoimes kivistuma – mineraliseeruma. Moodustunud hambakivi kasvab järjest sügavamale hambajuure tipu suunas, põhjustades igemepõletikku ja luukoe hävimise. Hävinud luu kohale jäävad tühimikud e. igemetaskud, kus on  bakteritel soodne paljuneda. Sellele järgnevad igemete veritsus, turse, punetus ja tihti ka ebameeldiv lõhn.  

Hambakivi eemaldatakse spetsiaalse küretaaži või ultraheli instrumendiga. Vajadusel poleeritakse hambapinnad ja paljastunud hambakaelad spetsiaalse pastaga, et pind oleks sile ning bakterid ei saaks kinnituda.Pärast hambakatu ja hambakivi eemaldamist on väga oluline korralik suuhügieen, hammaste õige harjamine, hambaniidi ja hambavaheharjade ning suuloputusvee kasutamine.

Air-Flow pärlipesu ehk soodapesu

Soodapesu ehk pärlipesu on hambakatu ja pigmendi eemaldamine, hammaste poleerimine, hamba pindade ning igemetaskute töötlemine soodapritsiga.

Nikotiinist, teest, kohvist, punasest veinist ja teistest toidupigmentidest tingitud hammaste tumenenud pindu saab edukalt puhastada AIR-N-GO õhkpoleerijaga.

Õhkpoleerijast surve all väljapaiskuv segu, mis koosneb õhust, veest ja ülipeenest spetsiaalsest puudrist puhastab ideaalselt hamba pinnad ja igemetaskud. Ülipeenike ümaratest osakestest naatriumkarbonaat puuder ei kahjusta hambaemaili ja puhastab hambapindu õrnalt, kuid efektiivselt.

Õhkpoleerijast väljapaiskuv juga ulatub isegi peidus olevatele hammaste vahelistele pindadele ja igemetaskutesse. Igemetaskute süvapuhastuseks on kasutusel spetsiaalne, eriti peenike ja õrn glütsiini sisaldav puuder.

Soodapesu annab teile tagasi kauni naeratuse. Hambad saavad ühtlaselt säravaks. Nende algne läige taastub ja hambad on bakterite ning katu tekkimise vastu paremini kaitstud. Sellega saate pikaajalise kaitse kaariese ja parodontiidi vastu.

Soodapesu on soovitav teha regulaarselt paar korda aastas. See on vajalik täiendus teie igapäevasele suuhügieenile.

×

Make an appointment and we’ll contact you.