Hamba või hammaste kaotus häirib söömist ja mõjub eriti halvasti meie enesetundele, kui defekt hambareas asub meie suu naerujoonel.

Proteesimisega taastatakse üksikute hammaste ja hammaste ridade defektid, millega saavutatakse funktsionaalne ja kosmeetiline terviklikkus suuõõnes. 

Tammsaare Hambakliinikus on nüüd võimalik teostada kõige kaasaegsemaid digitaalseid CAD/CAM ( computer-aided design and computer-aided manufacturing ) proteesitöid. Digitaalsel meetodil on võimalik valmistada laminaate, hambakroone ja keraamilisi täidiseid ning suust eemaldatavaid osalisi proteese. Digitaalsel meetodil valmistatud proteesitööd on esteetilised, väga täpsed ja kauakestvad.

Proteesitööd valmivad järgmiste etappidena:

 • arst võtab Teie suust skanneriga digitaalsed mudelid ja edastab need hambatehnikule. Kasutame maailmas kõrgelt hinnatud Dental Wings suusisest kaamerat, mis annab täpse kujutise proteesitöö teostamiseks ja on patsiendile tunduvalt mugavam ja kiirem võrreldes tavalise jäljendiga.
 • hambatehnik modelleerib digitaalselt Teie laminaadid, kroonid, osalise proteesi ja freesib valmis proteesitööd
 • arst asetab proteesitöö teie suhu

Sõltuvalt proteesitöö keerukusest on tööd võimalik saada valmis tunduvalt kiiremini ja patsiendile mugavamalt. Enam ei ole vaja võtta tavajäljendeid. Hambakroonid ja laminaadid valmivad juba järgmiseks päevaks, osalised proteesi kolme nelja päevaga.

Täpsemat infot ning ravile saab registreeruda e-maili teel info@tammsaarehambakliinik.ee

Tammssaare Hambakliinikus valmistame veel järgmiseid proteesitöid:

 • Suust eemaldatavad ehk äravõetavad proteesid: plaatprotees, tugibüügelprotees, totaalprotees.
Totaalprotees
 • Suhu fikseeritud proteesid: kroonid, sildproteesid, laminaadid, tihvthambad.
Sildprotees
 • Kombineeritud proteesid 
 • Tifthambad– kasutatakse juhtudel, kui oma hambakroon on hävinenud või oluliselt kahjustunud. Töödeldud kanalisse kinnitatakse tsemendi abil spetsiaalne tift, mis hakkab kandma hambakrooni. Tifti valmistab hambalabor patsiendi suus oleva hamba jäljendi järgi või saab kasutada klaasfiiber tifti.
 • Täiskeraamilised kroonid on kõige esteetilisemad kroonid, millel on loomulik väljanägemine, vastupidavus, ei kuluta vastashammast, ei sisalda metalli (ei teki metalliallergiat). 
 • Metallokeraamilised kroonid – metall (kuld, titaan, Cr Co) on kaetud keraamikaga. Puuduseks on, et kroon võib aja jooksul värvust muuta, just igemepiirkonnas.
 • Sildproteesid – see on puuduoleva hamba asendamine kahe kõrvaloleva hamba lihvimise ja kroonimise kaudu. Puuduseks kõrvalhammaste lihvimine. Seda soovitatakse siis kui kõrvalhambad on kahjustunud, kui ei saa või ei soovita kasutada implantaati.

Laminaadid on hamba peale kinnitatavad portselankatted

 • Laminaadid paigaldatakse tervetele või korralikult ravitud hammastele. Laminaate soovitakse üldjuhul siis, kui ei olda enda hammaste pikkuse. värvi või kujuga rahul. 
 • Tavaliselt tehakse laminaadid esihammastele, laminaatidega saab hammastele kuni 5mm pikkust juurde anda. Laminaadiga saab parandada hamba värvi ja kuju.
 • Hamba normaalse paksuse säilitamiseks tuleb hamba külgi lihvida. Täiskeraamiline laminaat on loomuliku hamba väljanägemise ja vastupidavusega, neid on lihtne suus hooldada. Täiskeraamilisele pinnale ei kinnitu parkained, nende värvi ei muuda kohv, punane vein jne.

×

Make an appointment and we’ll contact you.