Meditsiinis on lasereid edukalt kasutatud juba mitukümmend aastat. Hambaravis on lasertehnoloogia kasutusel kümme aastat. Mille poolest erineb siis laserhambaravi “tavalisest” hambaravist? 

Tammsaare Hambakliinikus töötavad hambaarstid Ameerika ettevõtte Biolase Technology koostöös World Clinical Laser Institute poolt väljatöötatud hambaravilaserseadmega Waterlase YSGG. Arstid on läbinud World Clinical Laser Institute poolt läbiviidud hambaravilaseri koolituse ja omavad ka sellekohast sertifikaati. Hambaravilaseriga Waterlase YSGG on võimalik teostada nii kõva- kui ka pehmekoe protseduure.

Kõvakoe protseduurid Hambaravilaseriga Waterlase:

1. Kaariese eemaldamine
Hambaravilaser Waterlase “puurib” tavalise teemantpuuri asemel laserkiire energia poolt purustatud veemolekuliga. Selle “hüdrokineetilise energiaga” on võimalik prepareerida hammast instrumendiga puutumata. Seega ei kaasne laserpreparatsiooniga vibratsiooni, mis on paljudele patsientidele ebameeldiv taluda.
Laserpreparatsioon ei tekita hambasse mikroskoopilisi mõrasid nagu tavapuur, mille tagajärgi me sageli näeme murdunud hamba nurkadena. Laserpreparatsiooni järgselt jääb hamba pind bakterivaba ja ei vaja lisaks fosforhappesöövitust täidise asetamiseks. Bakterivaba hambapind loob paremad eeldused täidise püsimiseks ja täidise eluiga on pikem.
Üheks laser”puuri” eeliseks võib pidada tavalisele turbiinpuurile iseloomuliku valju undamise ärajäämist. Hääletu pole aga ka vesilaseriga töötamine. Laserkiire poolt purustatava veemolekuli lõhkemisega kaasneb fotoakustiline “plagin”.Hambaravi laserseadmega on tavaliselt valutu, sest laserenergia pärsib närviimpulsside edasikandumist. Paljud protseduurid on võimalik teostada ilma traditsioonilise tuimestuseta. Väga tundlike patsientide ja suurte kahjustuste puhul võib olla näidustatud ka tavalise tuimestuse tegemine. 

2. Hambakaela ülitundlikkuse vähendamine.
Laseriga saab efektiivselt ravida hambakaela ülitundlikkust, sest laserenergia pärsib närviimpulsside edasikandumist ja “pitseerib” hambakaelal luukanalikeste suudmed kinni.
3. Tarkusehamba kirurgiline eemaldamine ja põletikus hamba juuretipu eemaldamine.
Luus peetunud tarkusehamba eemaldamiseks on sageli vaja eemaldada ka tarkusehammast kinni hoidvat luukudet. Laseriga luu eemaldamisel on protseduur vähem traumaatiline ja haavade paranemine kiirem, sest laser steriliseerib operatsioonivälja.
4. Juurekanalite laiendamine, sterliseerimine.

Pehmekoe protseduurid hambaravilaseriga Waterlase:

1. Igemehaiguste ravi (gingiviit, parodontiit). 
Lasertöötluse tulemusel väheneb tunduvalt bakterite arv ja aktiivsus igemetaskus (dekontamineerimine). Laseriga on võimalik eemaldada igemetasku seinalt põletikuline sidekude (deepiteliseerimine) ja luua seega paremad tingimused paranemiseks. Lisaks sellele biostimuleerib laserenergia haigusega võitlemiseks organismi oma immuunvastust, tänu millele on saadud häid tulemusi ka muidu ravile raskesti alluva parodontiidi puhul.
2. Abstsessi ehk mädase põletikukolde avamine.
Hambajuure tipuümbrise põletik võib olla põhjuseks ulatusliku mädase põletikukolde tekkeks. Niisuguse põletikukolde avamine laseriga ja piirkonna steriliseerimine loob paremad tingimused paranemiseks.
3. Tarkusehamba raskendatud lõikumine (perikoronariidi ravi).
Tarkusehamba lõikumist takistav limaskest on hõlpsalt vabastatav laserlõikega. Haav paraneb kiiresti ja veritsus on vähene.
4. Herpese ravi.
Kui ohatise sümptomide ilmnemisest esimese 24 tunni jooksul töödelda kihelevat pakitsevat kohta laserenergiaga, on võimalik, et herpese kahjustust välja ei kujunegi. Laserenergia hävitab haigustekitajad kahjustuse piirkonnas ja laseri biostimuleeriv toime parandab selles piirkonnas mikroverevarustust. Herpeskahjustuse töötlemine võtab aega vaid mõned minutid ja protseduuri tuleks korrata ka järgneval päeval.
5. Huule- ja keelekida eemaldamine; fibroomi eemaldamine.
Laserlõikuse järgselt veritseb haav vähem kui skalpelliga lõikuse järgselt ja enamasti õmblusi ei vaja. Väiksemate kidade lõikuse puhul pole tarvis ka traditsioonilist tuimestust.
6. Igemete rekontureerimine.
Laseriga saab hõlpsalt ja peaaegu veretult ümber kujundada patsienti häirivate igemete kuju, suurendades sellega visuaalselt hambakrooni pikkust.
7. Afti ehk limaskestahaavandi ravi.
Laseri biostimuleeriv efekt parandab antud piirkonnas mikroverevarustust, leevendab valu ja kiirendab seega paranemist.

×

Make an appointment and we’ll contact you.