Iga inimese suuõõnes on tohutul hulgal nii positiivseid kui ka negatiivseid mikroorganisme, mille jääkproduktidel on negatiivne mõju.

Nõuetekohase hügieenilise hoolduseta suureneb kaariese ja selle hilisemate tüsistuste risk, samuti risk parodondi kudede (hammast ümbritsevate kudede) haigusteks nagu igemepõletik ja parodontiit.

Suuhügieeni saab läbi viia nii kodus kui ka professionaalselt, parodontoloogi või hügienisti vastuvõtul.

Koduhügieen hõlmab pehme hambakatu ja toidujäätmete eemaldamist hammaste pinnalt. Pehme hambakatt moodustub iga 6-8 tunni järel pärast hammaste pesemist, seega tuleks regulaarselt jälgida hügieeni hommikuti ja õhtuti.

Kodust suuhooldust on vaja alustada hambavahede puhastamiseks mõeldud hügieenitoodetega, nimelt hambaniidi ja/või hambavaheharjadega.

Järgmisena võib alustada hammaste pesemist hambaharja ja -pastaga ning lõpetada suuveega.

Vaatame nüüd kõiki hügieenitooteid lähemalt:

  • Hambaniit (niit).

Tänapäeval leiate ja ostate hambaniiti igale värvile ja maitsele, kuid kas need kõik sobivad igapäevaseks hügieeniks?

Paljud inimesed eelistavad hambaniiti valides kõige peenemaid või lamedaimaid niite, viidates asjaolule, et “hambad on tihedalt koos ja ainult õhuke niit võib tungida hambavahesse.”

Pakun seda müüti ümber lükkama, kuna iga mahuga niit läheb hammaste vahele, olenemata sellest, kui lähedal need üksteisele on.

Seetõttu soovitan kasutada suuremahulist hambaniiti, nagu Splat/ Jordan/ SensodynE/ ROCS, kuna need niidid puhastavad täielikult hammaste vahele jäänud pehme hambakatu ja toidujäägid.

  • Hambavaheharjad.

Reeglina on need populaarsust kogumas nende inimeste seas, kes läbivad ortodontilist ravi või kellel on fikseeritud ortodintiline struktuurid.

Harju on lihtne kasutada ja nende kasutusiga on sama, mis hambaharjal – 2-3 kuud.

Kõigi hammaste ala puhastamiseks tuleb kasutada nii hambaniiti kui ka harju, eemaldades ettevaatlikult hambakatu igemete alt ja hammaste külgpindadelt.

  • Hambahari.

Hambaharja valikul tuleb keskenduda sellele, kui palju aega oled nõus hammaste pesemisele pühendama, mittekaariese defektide olemasolule, ülitundlikkusele jne.

Hambaharjaga tuleb puhastada igemetest haarates ja vastavalt sellele peab hügieen olema mugav. Kõige optimaalsem on pehme hambahari, mille ainsaks miinuseks on see, et sellega on vaja harjata vähemalt 7 minutit.

Poodi tulles on esmane teadmatus erinevate hambaharjade suhtes, kuid milliste kriteeriumide järgi seda valida?! Harja pintsel peaks sisaldama palju harjakesi; mida suurem arv, seda tõhusamalt eemaldatakse pehme hambakatt. Harja pea on eelistavalt ühtlane, kuna erineva pikkusega ja eri suundadega harjaste olemasolu ei aita paremini puhastada hambajääke hambavahedest, nagu tootjad ütlevad, vaid, vastupidi, vigastavad igemeid, põhjustades seejärel selle langust. .

Kõige tõhusamaks ja igemete suhtes õrnemaks pintsliks pean Curaproxi pintslit, sellega harjan ise ja soovitan kõigile.

Kitsas hammastega või ortodontilisel ravil olevatele inimestele on V-kujulise disainiga harja, kuna tavaline hambahari ei suuda hästi puhastada raskesti ligipääsetavaid kohti.

  • Niisutusseade.

Irrigaator on seade pehme hambakatu ja toidujäänuste eemaldamiseks hambavahedest survestatud veejoa abil.

Irrigaator sobib tõhusalt neile, kellel on breketid, sillad ja implantaadid.

Kuid irrigaator ei asenda hambaniiti ega harja, kuna hammaste pindadele tekkiv biokile eemaldatakse eranditult mehaaniliselt, mida tavaline veevool isegi rõhu all ei talu.

  • Loputusvahendid.

Neid tooteid kasutatakse hammaste puhastamise viimases etapis. Nad vähendavad patogeense mikrofloora hulka suuõõnes ja värskendavad hingeõhku. Verejooksu ja hammaste tundlikkuse probleemi aitavad lahendada erinevad loputused.

Lisaks põhjalikule koduhügieenile on vaja regulaarselt läbi viia ka professionaalset hambahügieeni hambaarstitoolis, tänu millele:

  1. Hammaste jälgimine toimub pidevalt ehk professionaalse hügieeni käigus puhastab parotontoloog või hügienist iga hamba igast küljest ja kui kaaries avastatakse algstaadiumis, saab seda ravida mitteinvasiivselt ehk ilma ettevalmistuseta. hammas.
  2. Igemed on hoitud heas korras.
  3. Hambad koos täidistega on poleeritud, mis pikendab restauratsioonide kasutusiga ja garantiiaega, muutes need kaua vastupidavaks.

Professionaalset suuhügieeni tuleb teha iga kuue kuu tagant, ortodontilise ravi korral iga kolme kuu tagant.

Hambakivi eemaldamine

Hambakatt koguneb hammaste pindadele, kust seda pole olnud võimalik või pole osatud hambaharjaga eemaldada. Hambakatt hakkab igemetasku vedelikuga koostoimes kivistuma – mineraliseeruma. Moodustunud hambakivi kasvab järjest sügavamale hambajuure tipu suunas, põhjustades igemepõletikku ja luukoe hävimise. Hävinud luu kohale jäävad tühimikud e. igemetaskud, kus on  bakteritel soodne paljuneda. Sellele järgnevad igemete veritsus, turse, punetus ja tihti ka ebameeldiv lõhn.  

Hambakivi eemaldatakse spetsiaalse küretaaži või ultraheli instrumendiga. Vajadusel poleeritakse hambapinnad ja paljastunud hambakaelad spetsiaalse pastaga, et pind oleks sile ning bakterid ei saaks kinnituda.Pärast hambakatu ja hambakivi eemaldamist on väga oluline korralik suuhügieen, hammaste õige harjamine, hambaniidi ja hambavaheharjade ning suuloputusvee kasutamine.

Air-Flow pärlipesu ehk soodapesu

Soodapesu ehk pärlipesu on hambakatu ja pigmendi eemaldamine, hammaste poleerimine, hamba pindade ning igemetaskute töötlemine soodapritsiga.

Nikotiinist, teest, kohvist, punasest veinist ja teistest toidupigmentidest tingitud hammaste tumenenud pindu saab edukalt puhastada AIR-N-GO õhkpoleerijaga.

Õhkpoleerijast surve all väljapaiskuv segu, mis koosneb õhust, veest ja ülipeenest spetsiaalsest puudrist puhastab ideaalselt hamba pinnad ja igemetaskud. Ülipeenike ümaratest osakestest naatriumkarbonaat puuder ei kahjusta hambaemaili ja puhastab hambapindu õrnalt, kuid efektiivselt.

Õhkpoleerijast väljapaiskuv juga ulatub isegi peidus olevatele hammaste vahelistele pindadele ja igemetaskutesse. Igemetaskute süvapuhastuseks on kasutusel spetsiaalne, eriti peenike ja õrn glütsiini sisaldav puuder.

Soodapesu annab teile tagasi kauni naeratuse. Hambad saavad ühtlaselt säravaks. Nende algne läige taastub ja hambad on bakterite ning katu tekkimise vastu paremini kaitstud. Sellega saate pikaajalise kaitse kaariese ja parodontiidi vastu.

Soodapesu on soovitav teha regulaarselt paar korda aastas. See on vajalik täiendus teie igapäevasele suuhügieenile.

×

Make an appointment and we’ll contact you.